Menu

Výhody mydiel z kozieho mlieka

Udržuje pokožku bez akné. Kozie mydlo je veľmi účinné v boji a liečbe, najmä pokiaľ ide o problémy spojené s akné. Mliečne bielkoviny prítomné vo výrobkoch majú úžasné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zabrániť rastu baktérií spôsobujúcich akné a ničia tie, ktoré už sú na vašej pokožke.
Zmierňuje podráždenie a zápal. Pravidelné používanie kozieho mlieka z mydla môže pomôcť pri zmiernení zápalu kože. Kozie mlieko je známe, že má silné protizápalové vlastnosti v dôsledku prítomnosti tukových molekúl v ňom. Okrem toho neobsahuje chemické prísady. Ktokoľvek (dokonca aj ľudia s citlivou pokožkou) ho môže používať bez obáv z podráždenia alebo zápalu.kosmetika.jpg
Lieči kožné infekcie rýchlo a účinne. Ako už bolo povedané, kozie mlieko môže upokojiť našu pokožku bez toho, aby spôsobovalo svrbenie. Na druhej strane tiež ponúka účinné antimikrobiálne účinky. Preto sa mydlo vyrobené z neho môže ľahko použiť na rýchle hojenie infekcií kože, ako je ekzém, psoriáza a kontaktná dermatitída.
Udržuje rovnováhu pH. Tieto mydlá vedia dokonale vyvážiť hladinu pH nášho tela. Zistilo sa, že kozie mlieko obsahuje určitú mastnú kyselinu s názvom kyselina kaprylová, ktorá znižuje rovnováhu pH mydla a robí ho takmer podobným ako v ľudskom tele. Výsledkom je, že naša pokožka môže absorbovať väčšinu výživných látok z mydla a úspešne zabrániť napadnutiu choroboplodnými zárodkami.
Kozie mlieko je obohatené o alfa hydroxylové kyseliny, ktoré odstraňujú odumreté kožné bunky a podporujú rast nových čerstvých buniek v našom tele. Pomáha pri oprave poškodenej pokožky a dodáva nám mladý a žiarivý vzhľad.koupelnové pomůcky.jpg
Chráni pred rakovinou kože. Materské mliečne mydlo obsahuje veľa selénu, ktoré môže chrániť našu pokožku pred škodlivými ultrafialovými lúčmi slnka a udržať rakovinu kože na uzde. Už ste niekedy premýšľali o použití prírodného mydla z kozieho mlieka? Zistili ste po použití kozieho mydla viditeľný rozdiel? Ak áno, rozhodne ho používajte i naďalej!