Menu

Nadváha versus bypass žalúdka

Ľudia s nadváhou (akým som bol aj ja) neraz trpia neslušné urážky aj obmedzenia. Práve preto túžia po štíhlej línie, chcú zhodiť nadbytočné tuky.
Chlapec vážil nad 190,5 kilogramov, keď mal desať rokov. Hoci jeho rodičia si priznávajú svoj podiel viny, teda to, že ich syn sa vykŕmil do obrovských rozmerov. Hovoria, že ich syn Arya Permana začal naberať na váhe, keď mal 5 rokov a ďalej prekŕmili ho. Dali mu to, čo chcel, alebo pre neho uvarili, čo si len prial, priznával pre televíziu Barcroft chlapcov otec.

medvěd

Aj toto je dôkazom toho, že dieťa nemôžeme kŕmiť tým, čo chce – zväčša so sladkosťami, sladkým jedlom.

Keď dovŕšil 10 rokov veku, vážil až toľko, ako dokopy 6 chlapcov v jeho veku.
Vďaka dobre známemu chirurgickému zákroku (bypass žalúdka), sa mu podarilo schudnúť. Prvý mesiac zhodil viac než 31 kíl a nasledovali ďalšie.
Teraz zápasí už len s prebytočnou a ovísajúcou kožou, ktoré mu prekážajú najmä na oblasti hrudníku a rukách.

Chlapec pred rokmi sa stal morbídne obéznym po tom, ako sa prejedal. Za jediný deň dokázal zjesť 6 balíčkov instantných rezancov, bublinkové sladké nápoje a vyprážané kurča. Mal obrovské rozmery až na takej úrovni, že sa musel kúpať vo vonkajšom bazéne, lebo do sprchového kúta by sa nezmestil.

Chlapec už konzumuje len zdravé jedlá ako ryby, zeleniny a ovocie. Môže mať aj viac pohybu, pretože denne chodí do školy kilometre peši a teší sa zo športu s kamarátmi.

Úspech je viditeľne veľký, schudol viac ako 50 percent svojej pôvodnej váhy.
Arya Permana z Indonézie má dnes 13 rokov a počas 3 rokov sa mu podarilo schudnúť viac ako 102 kíl.

sumo

Tínedžer dúfa, že čoskoro ho uľahčí viac operácia, pomocou ktorej mu prebytočnú kožu odstránia. Po neuveriteľnej premene si svoj “nový život” pochvaľuje a hovorila vysvetlil, že teraz je šťastnejší, pretože konečne môže hrať futbal, chodiť von s kamarátmi alebo k rieke. Jednoducho žije bežný život tínedžera. Predtým nemohol robiť nič, nikam nevedel chodiť, nemohol venovať žiadnym aktivitám.