Menu

Tipy pre bezpečnosť, keď váš pes je doma sám

Samotný psík môže byť receptom na katastrofu – ale nemusíte sa obávať. Existujú určité opatrenia, ktoré môžete vykonať, aby ste zaistili bezpečnosť vášho domáceho maznáčika, keď nie ste doma.

pejsek

Odložte veci aby neboli v dosahu psíka
„Najobvyklejšou vecou, ​​ktorú vidíme, je, že psi sa dostanú do odpadkového koša alebo jedia niečo na pulte, že by nemali,“ rozprávajú hlavne veterinári.
Ak chcete zabrániť tomu, aby váš pes náhodne pohltil niečo škodlivé, nezabudnite, aby vaše okolie zdvihol a odložil akékoľvek nebezpečné predmety alebo potraviny, ktoré sú nebezpečné pre domáce zvieratá.

Uistite sa, že odpadkový kôš má veko so západkou, aby sa vaše šteňa nemohlo dostať dovnútra na občerstvenie, keď ste preč. Zásobník na odpadky by sa mal skladovať aj v skrini alebo na mieste s obmedzeným prístupom.
Psy môžu tiež roztrhnúť psie plyšové hračky alebo rohože a požívať chumáčiky alebo kusy látky, takže je dôležité venovať pozornosť svojim psom čo žúva. Ak viete, že váš pes roztrhne hračky alebo rozdrví lôžka, keď je nervózny, najlepšie je dať tieto veci preč, keď ste mimo domu.

pes s majitelkou

Udržanie skriniek uzavretých a uzatvorených je tiež šikovný nápad. Bude obmedzovať prístup vášho psa na čistiace prostriedky, odpadky a iné výrobky alebo predmety, ktoré by mohli spôsobiť, že Váš pes ochorie. Skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby sa vaše šteňa nedostalo do vašich skriniek, je používať zámky na skrinky odolné proti deťom, ktoré vyžadujú šikovné ruky na otvorenie.

štěňátkko

Používajte technológiu
Technológia prešla dlhú cestu, pokiaľ ide o domáce zvieratá, a tam sú rôzne možnosti, ktoré umožňujú, aby rodičia zvieraťa zostali viac pripojení k svojim domácim miláčikom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.
Takže ak ste rodič, ktorý sa bojí o to, že má váš pes ostať doma sám, aj keď je to len pár hodín, kamery a monitory pre psov sú skvelou voľbou. Kamery pre domácich miláčikov, ako je interaktívna domáca kamera umožňujú, aby sa z vášho telefónu stal perfektný pozorovateľ Vášho miláčika.