Menu

Nová služba Facebook Watch má konkurovať Youtubeu i Netflixu

Facebook je nám známy predovšetkým ako sociálna sieť, na ktorej medzi sebou zdieľame rôzne príspevky a vzájomne četujeme. Ale tých funkcií nám poskytuje viac, po novom napríklad streamovaciu službu, ktorá má konkurovať známemu Youtubeu či Netflixu.

kamera

Akú môže mať oproti dvom spomenutým „video-obrom“ výhodu?
Jej hlavnou zbraňou bude samotný fakt, že je populárnou sociálnou sieťou a dokáže divákov spojiť, na základe čoho by bolo streamovanie a ponuka videí prehľadnejšia, respektíve aj prístup k nim. O jej praktickú časť by sa postarali i samotní užívatelia Facebooku napríklad zdieľaním odkazov a podobne. A takmer by som zabudol na dalsiu podstatnú výhodu- popri sledovaniu videí môžete zároveň i četovať s priateľmi. Neunikne vám žiadna šou, zábavným spôsobom vám utečie čas, pritom sa súčasne môžete sústrediť i na čet a celý čas byť online.

Služba odštartovala pomerne nedávno, no popularitu má zatiaľ predovšetkým v USA (50 miliónov divákov mesačne). Na základe vysokej obľúbenosti sa tak má služba Facebook Watch rozšíriť ešte do ďalších 50 krajín. Tvorcovia Facebook Watch zhrnuli jeho prioritný účel ako spojenie ľudí, ktorí by spoločne pozerali svoje obľúbené programy tak, ako to bývalo zvykom v dobách pred nástupom internetu. Tentokrát však nemusíte pozerať len so svojou rodinou či najlepšími priateľmi, ale pozvať môžete celú facebookovú komunitu vašich priateľov, no výber je už samozrejme len na vás. Pri vzájomnom online sledovaní máte navyše možnosť spoznať nových ľudí a pokecať s nimi napríklad o danej šou.

aplikace

Spojenie sociálnej siete spolu so streamovaním videí či obľúbených relácií je skrátka skvelý nápad, ktorý by rozhodne ľudí spojil a zároveň pobavil. Je vlastne zvláštne, že nás ako ľudí táto myšlienka nenapadla už skôr. Všetko potrebné by ste mali na jednej stránke či v jednej aplikácii bez toho, aby ste museli navštevovať súčasne 2-3 stránky. Užívateľ tak má všetko po ruke a v čase relaxu sa s Facebooku nemusí odhlasovať, relácie a obľúbené programy môže sledovať i na danej stránke.