Menu

Našli telo známeho Youtubera

Jeho veci boli nájdené na Manhattan Bridge v pondelok. Nahral osemminútové video YouTube, v ktorom hovoril o samovražde. Etika bola obľúbená pre hranie a diskusiu o hrách Nintendo na YouTube a streamovacej platforme Twitch. Jeho účet Twitch bol odstránený, ale ostatné platformy sociálnych médií vrátane služby Twitter a Instagram zostávajú viditeľné. Má 321 000 nasledovníkov na Twitteri a 252 000 na Instagrame.youtuber.jpg

Kto bol Etika?
Etika nastúpila do služby YouTube v roku 2012. Najznámejšie bolo jeho reakčné video, kde reagoval na nové verzie a produkty, hlavne z herného gigantu Nintendo. V minulosti sa 29-ročný staral o svojich nasledovníkov svojím správaním na sociálnych médiách, pričom polícia zavolala do svojho domu po hrozbe samovraždy.

Nahral o polnoci večer 19. júna (19:00 BST), jeho najnovšie video, s názvom Ospravedlňujem sa, predstavoval prechádzky v uliciach New Yorku. Vo filme sa ospravedlnil za to, že tlačil ľudí preč a potvrdil, že trpel duševnou chorobou. Hovoril tiež o sociálnych médiách, pričom odporúča „opatrnosť“ okolo používania príliš veľa.

„Môže vám dať predstavu o tom, čo chcete, aby bol váš život a nechať sa úplne vyfúknuť,“ hovorí. „To ma spotrebovalo.“ Pôvodné video bolo odstránené, ale kópie boli nahrané inými používateľmi služby.
pozadí.jpg
Online pocty
Priatelia a fanúšikovia Etiky – vrátane iných autorov videí – mu vzdávajú hold na sociálnych médiách. Keem ho opísal ako „veľkého zabávača“. „Jeden z najlepších streamerov v hre. Stratil kanál s viac ako 800 000 (predplatiteľmi) a vytvoril nový a hneď sa vrátil späť k tisíckam divákov. Kdekoľvek si odpočinul, budem tam,“ napísal.

Cbass re-tweeted policajné potvrdenie Etika smrti a dodal: „duševná choroba nie je vtip“. „Smutné vedieť, jasné svetlo vybledlo dnes,“ napísal profesionálny hráč Zinoto. Ak ste boli ovplyvnený duševným problémom, pomoc a podpora je k dispozícii.