Menu

Ako doraziť na dovolenku včas

Cesta na letnú dovolenku nie je ničím príjemným, a to ani vtedy, ak cestujete vyslovene radi. V prekonaní všetkých strastí, ktoré vás na nej môžu postretnúť, vám nepostačí ani motivácia kúpania sa v mori a piesočnatých pláží. Chcete vedieť ako na svoju dovolenku doraziť včas? Čítajte ďalej.

Muž a žena pozerajú na letenku a tablet.jpg

Ako nakupujete letenky?

Cestujete s cestovnou kanceláriou alebo si letenky zháňate na vlastnú päsť? V oboch prípadoch si dávajte pozor na jednu veľmi dôležitú vec. Pri meškaní letu na dovolenku, je vždy lepšie, ak budete kupovať letenky pod jednou rezerváciou. Takto máte istotu, že aj pri zmeškaní napájajúceho sa lietadla, vám letecká spoločnosť musí poskytnúť náhradný „odvoz“, do vašej cieľovej destinácie. Navyše môžete žiadať aj od finančné odškodné za meškanie lietadla a všetky nepríjemnosti, ktoré vám táto komplikácia spôsobila. Ak si totiž kúpite samostatné letenky u rôznych leteckých spoločností, pri meškaní neurobíte takmer nič. Teda okrem toho, že budete čakať a čakať a čakať. Pri letenkách, ktoré nie sú kupované na jednu rezerváciu sa znižuje i možná suma, ktorú môžete za meškanie získať.

Pohľad na more z okienka lietadla.jpg

Počítajte s časovou rezervou

Cestovné kancelárie nie raz zabudnú na jedu malú drobnosť, a to reálny príchod do dovolenkovej destinácie a časové rozmedzie, kedy sa musíte prihlásiť na hotel. Nie je to síce pravidlom a ak cestujete so serióznou cestovkou, tak by vám niečo podobné nemalo hroziť, no v ojedinelých prípadoch môže dôjsť k tomu, že hotel vašu rezerváciu automaticky zruší. Podobné prípady sú častejšie vtedy, ak nevyužívate služby cestovnej kancelárie a dovolenku plánujete úplne sami. Preto si dajte vždy dobrý pozor na to, aby ste mali dostatočnú časovú rezervu na dopravu z letiska a príchod na hotel. V praxi to znamená to, že na všetky tieto úkony potrebujete minimálne dve hodiny času. Môže sa vám to samozrejme podariť aj omnoho skôr, no istota je istota.