Menu

Čože? A ty ho máš v byte?

Psí kamaráti sprevádzajú človeka už veľmi dlhú dobu. Za ten čas sme u nich vyšľachtili veľmi veľa tvarov, veľkostí, ale aj vlastností a jednou z nich je práve potreba byť so svojim človekom. Tú majú indoorové psy dokonale naplnenú. Verte mi, že ani na záchod už nepôjdete sami! Pes so svojim pánom v byte alebo dome trávi maximum možného času a pokiaľ práve nevlastníte plemeno, ktoré je od prírody samostatné, bude vás váš pes milovať.pejsci.jpg
Predošlý bod sa týka aj nalsedujúceho pretože čím viac času spolu strávite, tým lepší váš vzájomný vzťah bude. A blízky vzťah zase pomáha pri rýchlosti učenia a socializácií.
No a okrem toho, po čase sa pristihnete, že bez vášho psíka je vám doma smutno. Škrabkanie pazúrikov po podlahe, verný priateľ pri krbe… To všetko váš dom zútulní a vnesie doňho pohodu.
A čo zápory?
Chlpy.Tie budete mať všade. Otvoríte jogurt a hľa – chlp. Nebojte sa, po čase si zvyknete, že každé vaše oblečenie je o chlp lepšie. Sú však aj plemená, ktoré nepĺznu a štruktúra ich chlpu pripomína skôr vlas. Klasický domáci pes však pĺzne celoročne a tak si k nemu rovno kúpte lepiaci valček.buldok.jpg
Pes tiež dovnútra nosí špinu. Ale aj tomu sa dá zabrániť. Poznám ľudí, ktorí svojho psíka po návrate z prechádzky osprchujú a poznám takých, ktorí radšej zametajú ako umývajú psie podvozky. Tento bod sa najviac týka dlhosrstých psov, pochopiteľne. Krátkosrstí psi dovnútra nedovlečú toľko kúskov prírody, ak nepočítame jesenné blato.
Ničeniu vecí sa dá predchádzať ohrádkou ale psou miestnosťou, no predsa sa môže stať, že zabudnete niekde niečo položené. Pri šteniatku treba rátať, že sa musí naučiť čo smie a čo nie a tak možno pár vecí padne za obeť. Aj dospelý pes však dokáže ničiť ak nemá vybitú energiu. Frekvencia prechádzok a aktivity by mala byť rovnaká či už je pes na záhrade alebo doma.