Menu

Výber šperkov podľa veku, odtieňu pokožky a farby vlasov

Výber šperku, ktorý vám padne ako uliaty, to nie je až tak jednoduchá výzva. Šperky by ste nemali vyberať len podľa toho, čo sa vám páči a aké oblečenie nosíte, ale aj podľa farby vašich vlasov, odtieňu pokožky a veku. Aj keď dnešná móda nezakazuje takmer nič, trošku vkusu a elegancie naozaj nezaškodí ani vám. Pozrite sa, na čo sa pozerať, pri výbere šperkov, ktoré vám padnú stopercentne na mieru. Žena vo farebnom oblečení vyskakuje do výšky.jpg

Aby šperky vynikli

V rámci odtieňu vašej pokožky a výberu šperkov platia tieto pravidlá

  1. K tmavšej pokožkesa hodí hlavne striebro. Vyberajte si strieborné retiazky http://gameon.sk/strieborne-sperky/retiazky/36-31, ktoré svojou jemnosťou a farbou na holej koži vyniknú naozaj parádne. Pasovať vám budú aj strieborné prstene. Pri náušniciach to nie je také jednoznačné, pretože tu rozhoduje aj farba vašich vlasov, ku ktorej sa dostaneme o chvíľku. Ženy s tmavšou pleťou si určite môžu dovoliť nosiť aj zlaté šperky.
  2. Svetlá pokožkasi vyžaduje skôr tmavšie a výraznejšie farby. Spomínané striebro preto nie je úplne najlepšou voľbou. Sústreďte sa skôr na zlato a farebnú bižutériu.

Vlasy a náušnice

Farba a dĺžka vašich vlasov je rozhodujúca hlavne pri výbere náušníc, no do istej miery aj pri náhrdelníkoch.
Žena s hnedými vlasmi sa pozerá do zrkadla.jpg

  1. Dlhé svetlé vlasy:K dlhým vlasom sa hodia extrémne výrazné náušnice alebo naopak úplne nevýrazné. Všetko medzi tým nie je najlepšou voľbou. Mali by byť skôr tmavé, no ak nechcete na tieto šperky príliš upozorňovať choďte skôr do svetlých, ideálne pastelových farieb.
  2. Dlhé tmavé vlasy:Tu platí podobný princíp ako v predošlom prípade. Rozdiel je len vo farbe, tá by mala byť skôr svetlejšia a farebnejšia.
  3. Krátke svetlé a tmavé vlasy:V tomto prípade nerozhoduje ani tak farba, ale skôr tvar a typ náušníc. Ku krátkym vlasom sa nehodia visiace náušnice, avšak kruhové sú v poriadku. Môžete si taktiež dovoliť malinké a nevýrazné kúsky alebo v súčasnosti opäť populárne klipsne.