Menu

Kim Dotcom v konečnom návrhu na zastavenie vydávania

FBI tvrdí, že Megaupload stránka pána Dotcoma zarobila milióny dolárov tým, že uľahčila nelegálne zdieľanie súborov.

Jeho právnici však v pondelok oznámili Najvyššiemu súdu Nového Zélandu, že nikdy nemali v úmysle podporovať porušovanie autorských práv.

Mathias Ortmann, Bram van der Kolk a Finn Batatom – všetci bývalí manažéri Megaupload – sú obvinení z tých istých obvinení, medzi ktoré patrí sprisahanie na spáchanie vydierania, porušenie autorských práv, pranie špinavých peňazí a podvody s drôtmi.wordpres.jpg

Americké ministerstvo spravodlivosti sa snaží vydávať mužov od roku 2012 av roku 2015 okresný súd v Novom Zélande uviedol, že tento krok povolí.

Obžalovaní odvtedy podali neúspešné odvolania na Najvyššom súde a odvolacom súde, čo viedlo ku konečnému posunu tento týždeň na Najvyššom súde.

„Úmyselné porušenia“
Pán Dotcom založil Megaupload v roku 2005 a pokračoval v tvorbe miliónov dolárov z reklamy a prémiového predplatného na stránke.

Na svojom vrchole to bola 13. najobľúbenejšia webová stránka na internete, čo predstavuje 4% všetkých online prenosov na celom svete.

Ale v roku 2012 FBI obvinil majiteľov stránok, tvrdiac, že ​​vedome porušili autorské práva v masovom meradle tým, že hosťovali nelegálne vytvorené hudobné, filmové a softvérové ​​súbory.stáhnutí.png

Povedali, že to stálo filmových a hudobných producentov okolo 500 miliónov strát.

Pán Dotcom, ktorý sa narodil v Nemecku, ale žije na Novom Zélande, bol neskôr zatknutý počas dramatického ozbrojeného útoku na jeho sídlo v Aucklande, spolu s jeho spoluobvineným.

Muži tvrdili, že stránka, ktorá bola v roku 2012 odstavená, bola navrhnutá len ako digitálna skrinka pre používateľov na ukladanie a zdieľanie veľkých súborov – niečo, čo zopakoval na Twitteri v nedeľu.

Advokáti obžalovaných tiež tvrdia, že ich žaloby nepredstavovali trestné činy na Novom Zélande, a preto nie sú trestnými činmi, ktoré by boli vydateľné.

Ak Najvyšší súd Nového Zélandu vyhovie príkazu o vydaní, konečné rozhodnutie o osude mužov urobí minister spravodlivosti krajiny Andrew Little.