Menu

5 krokov na opravu nefunkčného tímu

Vo svete podnikania je bezpečné povedať, že všetka práca sa vykonáva v tímoch. Opýtajte sa kohokoľvek a povie vám, že väčšina tímov, v ktorých som bol, je priemerná alebo priemerná, alebo dobrá, ale nie veľká. A bohužiaľ, mnohí vám môžu povedať v obávaných detailoch o toxických tímoch, na ktorých boli, kde boli klebety, sabotáž a ukazovanie prstom normou.
Znie to niečo ako tím, v ktorom sa práve nachádzate? Ste vodcom jedného z týchto tímov? Ak áno, viete, ako tieto tímy môžu vysať život z vás a je čas obrátiť veci okolo seba.  

zaměstnanci.jpg

1. Vlastné
Ak si neberiete plné vlastníctvo na opravu svojho tímu, nebude to lepšie! Premýšľajte o tom, čo ste urobili, aby ste umožnili túto dynamiku a čo ste neurobili na jej riešenie. Mohlo by to byť skvelý čas na získanie 360 ​​spätnej väzby, aby ste pochopili vnímanie vašej efektivity ako vedúceho tímu. 
2. Skúmajte fakty a vyhľadajte pravdu.
Použite údaje a spätnú väzbu, aby ste zistili, čo sa v tíme skutočne deje. Získajte perspektívy ostatných. Pýtajte sa, počúvajte, zostaňte zvedaví a buďte otvorení spätnej väzbe. Buďte ochotní hľadať pravdu, aj keď je ťažké počuť. Vedúci tímu majú sklon mať perspektívu niektorých, ale nie všetkých členov tímu a môžu mať skreslený pohľad na to, čo sa skutočne deje. Zostaňte neutrálni a počúvajte bez úsudku, aby ste pochopili, prečo váš tím bojuje.

tým.jpg

3. Stanoviť nové štandardy správania a robiť tvrdé rozhodnutia.
Ako vedúci tímu je dôležité, aby bol stanovený nový štandard výkonnosti a správania. Nastavte vysoký bar a aplikujte ho na všetkých členov tímu. Nemôžete mať rôzne štandardy pre rôznych členov tímu. Príliš často sa negatívne správanie určitých jednotlivcov prehliada alebo ignoruje z rôznych dôvodov. 
4. Dostaňte tím na palubu.
Tím sa musí pravidelne stretávať a ako vedúci tímu je potrebné, aby sa všetci zaviazali dodržiavať nové pravidlá cestnej premávky. Ak potrebujete, nájsť silného facilitátora, ktorý vám pomôže. 
5. Nevzdávajte sa.
Otáčanie sa okolo tímu Saboteur môže byť tou najťažšou prácou ako vedúci tímu. Trvá to čas, odvaha a odhodlanie. Udržujte svoju víziu pred tímom a dávajte členom tímu pravidelnú spätnú väzbu a koučovanie. Vyhľadajte a zverejnite rýchle výhry a odmeňte správne správanie. Pre mnohých vedúcich tímov je ťažké to urobiť, ale odstrániť členov tímu, ktorí nie sú ochotní alebo schopní zmeniť sa.