Menu

Dôvody, prečo by deti mali športovať


Budete zdravší
Šport vyžaduje, aby ste hýbali so svojím telom a je všeobecne známe, že cvičenie je dobré pre vaše zdravie. Fyzická aktivita pomáha kontrolovať hmotnosť, bojuje proti zdravotným problémom a chorobám, zlepšuje náladu, zvyšuje energiu a podporuje lepší spánok. Zdravotné výhody účasti na športu prevažujú nad nebezpečenstvom skutočného zranenia.

americký fotbal

Budete múdrejší
Mnohé štúdie ukazujú, že hranie niektoré zo športov môže skutočne zvýšiť vašu inteligenciu. Deti, ktoré sú aktívnejšie, prejavujú väčšiu pozornosť, rýchlejšiu kognitívnu rýchlosť spracovania a lepšie výsledky pri rôznych akademických testoch než deti, ktoré sú menej aktívne.
To by nemalo byť príliš prekvapujúce, pretože cvičenie zvyšuje prietok krvi do mozgu a prietok krvi do mozgu stimuluje rast mozgu. Navyše, hranie športu v skutočnosti vyžaduje, aby ste premýšľali o svojich činoch a stratégiách, pričom si bystríte mozog a ste ostražitý.

Naučíte sa tímovej práce
Vo športe sa jednotlivci učia spoliehať sa jeden na druhého a motivovať sa navzájom, aby dosiahli spoločný cieľ. Hoci individuálne športy sú skvelé, tímové športy vás skutočne naučia životnú lekciu: úspech tímu – alebo organizácie – závisí od toho, ako dobre spolupracujú hráči. Ani „hviezdny“ hráč nemôže vyhrať samotnú hru.
Šport vás tiež naučí hrať spravodlivo a rešpektovať hráčov v opozičnom tíme. Podvádzanie, handrkovanie a bitky nepatria k športu – ani v profesionálnom svete. Šport vás naučí, aby ste vynaložili maximálne úsilie a prejavili poctivé správanie, či vyhráte alebo prehráte hru.

tým

Nájdete nové priateľstvá
Keď sa pripojíte k športovému tímu, nevyhnutne si nájdete nových priateľov. Vzhľadom k tomu, že spoluhráči zdieľajú toľko zábavných a vzrušujúcich okamihov, vaše priateľstvo by malo trvať dlho potom, čo skončíte so športom.
Dúfam, že Vás tento článok presvedčil o tom aby ste začali športovať, tak sa pekne zapojte do nejakého športu.