Menu

Dá sa balkón využiť ako exteriér rodinného domu?

Asi každý človek uvíta miesto, akým je určitý exteriér bývania. Miesto, kde by mohol nasať čerstvý vzduch, pozrieť sa na lúče slnka a pritom robiť veci, ktoré uzná za vhodné. Možno len zrelaxovať na tomto mieste, ktoré predstavuje sympatickú zmenu oproti pobytu v uzavretom interiéri.

dom, pozemok

A toto je jedna z najväčších výhod, ktorú predstavuje záhrada, resp. vonkajší pozemok. Aj napriek tomu však nebýva každý v rodinnom dome, súčasní ľudia čoraz častejšie „obsadzujú“ bytovky, paneláky a činžovné domy. Prípade domy s malými pozemkami. V takomto prípade ale dokáže byť ich funkčným exteriérom balkón.

Začína to prispôsobením tohto priestoru k požadovaným činnostiam. Ak je balkón menší, stačí ho prispôsobiť ako miesto, na ktorom dokážeme pravidelne relaxovať pri káve, čaji, alebo napríklad pri dobrej knihe a s obľúbenou hudbou v ušiach. Vo všetkých prípadoch je ale základom funkčný bezpečnostný doplnok, akým v danej situácii môžu byť ideálne nerezove zabradlia cennik so svojou vysokou odolnosťou. Táto voľba totiž predstavuje dlhú životnosť a nenáročnú údržbu, nerezová oceľ býva prispôsobená na vonkajšie využitie a uchováva si svoj pôvodný estetický vzhľad.

Ak máme vyriešenú túto základnú otázku, môžeme sa pozrieť na rôzne zaujímavé tipy, akými sa dá tento balkónový priestor využiť tak, aby nám v rámci možností dokázal poskytnúť vlastnosti exteriéru.

Najľahšie je to asi v prípade, ak obľubujeme jednoducho posedenie na čerstvom vzduchu. V takom prípade sem môžeme dať menšie kreslo alebo pohodlnú stoličku a ak je dostatok miesta, kľudne aj špeciálny balkónový nábytok. Ak vás bolí hlava alebo máte pocit nervozity, posedenie na balkóne v danej situácii dokáže naozaj liečiť.

kvetina, záhrada

Takisto je známe, že tento priestor dokáže slúžiť ako „alternatívna záhradka“ na pestovanie rôznej zelene, kvetiniek, ale aj chutnej zeleniny. O pestovanie takejto zelene sa tu dá starať priam ukážkovo a menšia rozloha tu nemusí byť prekážkou.