Menu

Ako si poradiť s upchatým potrubím čo najlepšie?

Asi veľa z vás už z vlastnej skúsenosti vie, čo je to upchatý odtok a čo so sebou vzniknutá situácia prináša. No žiaľ skôr, než s nejakým rýchlym a praktickým riešením, ako tento problém odstrániť, sme oboznámení so všetkým tým nepríjemným, čo môže upchatý odtok v našej domácnosti (alebo podniku) spôsobiť. A určite vieme, že upchatý drez alebo umývadlo musia byť nateraz mimo prevádzky, aby nevznikla ešte väčšia škoda.

Umývadlo, utierka

Povedané úprimne, keď v havarijnom stave hľadáte najspoľahlivejšie riešenie na odstránenie tejto poruchy, najlepšie bude využiť krtkovanie cena. Platený odborný servis, ktorý vám prečistí potrubie. Pretože príčinou budú práve usadeniny, ktoré sa musia odstrániť, a to ideálne s použitím technológie, pri ktorej nepríde k poškodeniu odpadového potrubia.

Prevencia

My ako ľudia zvyknutí drez alebo umývadlo pravidelne používať a nie opravovať, môžeme riziko vzniku usadenín minimalizovať vhodnou prevenciou. Už len tým, že sem nebudeme splachovať to, čo bude mať kanalizácia, resp. odpadové potrubie problém „stráviť“. Často sa sem snažíme spláchnuť napríklad zostatky z obeda, kuchynský olej či iné mastnoty, niekedy napr. aj lieky a drogériu. V umývadle, pri rannej hygiene, zas zvykneme spláchnuť aj vlasy či chlpy.

  • Všetko sú to najbežnejšie faktory vzniku usadenín a následnej príčiny spomaleného odtoku.

Voda v dreze

Servis spojený s profesionálnym čistením kanalizácií a odpadových potrubí ľudia zvyknú kontaktovať až v havarijnom stave. Občasné prečistenie a kontrola odpadových rúr by ale takisto neuškodila. Aj s tým vám vie tento servis poradiť, rovnako ako s kontrolou a TV monitoringom vonkajších kanalizácií. Služby sú dostupné nonstop a sú dostupné vo väčšine miest a okresov na Slovensku.

Pri najbližšom havarijnom stave preto nemusíte volať https://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/prva-pomoc/prva-pomoc-precitajte-si/kedy-a-ako-volat-zachranku/ susedov, rodinu či známych. Kontaktujte priamo servis, ktorý sa na tieto poruchy a ich rýchle odstránenie špecializuje.