Menu

Zdravé žily

Kŕčové žily trápia nejedného z nás a veru vedia potrápiť nie len po estetickej stránke ale často krát aj po tej zdravotnej. V letných mesiacoch, kedy je samozrejmosťou nosiť ľahké, krátke oblečenie ako sú šortky či sukne teda pre niekoho, kto má kŕčové žily práve na miestach často v teplých mesiacoch odhalených to nie je nič príjemné. A to už ani nevravíme o plavkách.

vysoké opätky

Zo zdravotného hľadiska nás vedia často krát potrápiť bolesťami nôh či rúk, ovplyvňujú ostatnú činnosť tela a celkové plnohodnotné žitie je podstatne narušené. Samozrejme čo sa týka kŕčových žíl, tie vieme rozdeliť podľa toho, v akom stave sa nachádzajú do troch základných skupín. Poznáme takzvané,,metličky,, ktoré sú malinké fialové žilky s priemerom do 1 mm, ktoré sú prvotným štádiom ochorenia žíl. Ďalej sú to retikulárne kŕčové žily s priemerom 1-3 mm a kmeňové varixi ktoré majú viac ako 3 mm priemer. Kŕčové žily postihujú prevažne ženy ale ani muži nie sú výnimkou. Prevažne v 40 roku života ich má drvivá väčšina ľudí. Samozrejme okrem veku je ešte viacero faktorov ktoré vplývajú na tvorbu kŕčových žíl.

zdravé žily

Patria sem napríklad dedičnosť, obezita, tehotenstvo, fajčenie, dlhá práca v stoji, užívanie niektorých liečiv, napríklad hormonálna antikoncepcia, nevhodné oblečenie ale aj obuv, často krát prevažne vysoké opätky, horúce prostredie a mnoho iného. Našťastie, v dnešnej modernej medicíne je mnoho riešení ako tieto kŕčové žily liečiť a operovať. Operácia varixov a cena za takúto operáciu nie je vysoká v pomere s ohľadom na zdravotný stav pacienta a na následné zdravotné riziká v prípade neliečenia a neoperovania týchto kŕčových žíl. Operácia varixov sa vykonáva ambulantne a nespôsobuje žiadnu dlhú rekonvalescenciu. Metód ako operovať kŕčové žily je viacero a po vzájomnej konzultácii a prehliadke je možné nájsť najvhodnejšiu metódu pre Vás.