Menu

Zaujímavosti o filme Pulp Fiction

Táto čierna krimi komédia je určite známa každému znalcovi filmov, ale i bežnému divákovi, nakoľko ide o jeden z najpopulárnejších a najlepšie hodnotených filmov histórie. Pokiaľ ste na tento článok klikli, pravdepodobne je tento film veľmi dobre známy aj vám. Je skutočne originálny a má svojho nezabudniteľného ducha, ale takisto je vo vyššej miere kontroverzný. To je však riziko, s akým originálne diela musia rátať. A vo filme Pulp Fiction by sme našli skutočne dosť šokujúcich scénok. Ale práve to je na tomto diele to najlepšie, no nie? Ale samozrejme i jeho vlastný štýl humoru. Môže tak takýto film ukrývať nejaké tajomstvá? Áno, Pulp Fiction aj napriek svojej otvorenej povahe skrýva viaceré zaujímavosti, o ktorých bežný divák netušil. V tomto článku si ich objasníme.

projektor

Mnohí si dnes pravdepodobne myslíme, že tento film mal svoju premiéru v USA. To však nie je pravda, prvá premiéra sa premietala v Južnej Kórei, potom v Japonsku a napokon na Slovensku, do Spojených štátov film dorazil až potom.
Ako som už naznačil vyššie, snímky v tomto diele sú mierne povedané kontroverzné, no vedeli ste, že počas celého filmu tu padne slovíčko f*ck až 265 krát? Zaujímalo by ma, prečo nie rovno 270, už by to bolo zrejme jedno a prekonal by svojho predchodcu Reservoir Dogs, kde toto slovíčko zaznelo až 269 krát. Pulp Fiction dokonca vyhral ocenenie v netradičnej kategórii f*ck aj napriek tomu, že vo filme Reservoir Dogs sa toto slovíčko spomenulo o 4 výrazy častejšie.

veterán

Určite si pamätáte i na scénu, v ktorej Vincent Vega (Travolta) prichádza s krásnym autom červenej farby značky CHEVELLE MALIBU, v ktorom sedí s Umou Thurmanovou. Práve toto vzácne auto bolo krátko po natočení scénky ukradnuté. Tento krásny kúsok pritom patril samotnému tvorcovi filmu Tarantinovi. Polícia ukradnutý voz našla až po dvoch desaťročiach od natočenia filmu, čiže pomerne nedávno.