Menu

Turistika s deťmi- na čo sa pripraviť a na čo nezabudnúť

Aktívni rodičia, väčšinou svoje deti vedú taktiež k aktívnemu životu. Ak k nim patríte aj vy a chceli by ste svoje ratolesti so sebou vziať na prú turistiku, je dobré ak si dopredu premyslíte niekoľko vecí. Nejedná sa síce o žiadnu vedu, ale ak ste sa ešte do hôr nikdy nevybrali s malými deťmi, nasledujúce rady možno oceníte.

výlet

Bez nákladu

Svojim deťom určite na chrbát nenakladajte žiadny ruksak. Asi si teraz hovoríte, že vám ešte nepreskočilo, aby ste dieťa nechali nosiť obed, alebo vodu. Reč je skôr o veciach ako obľúbená plyšová hračka, či autíčko. Deti vedie byť v tomto naozaj neoblomné, ale zbytočnosti na túru jednoducho nepatria. Okrem toho, že nie je najlepšie, aby na svojom chrbte niesli akúkoľvek záťaž, po niekoľkých metroch ju budete s istotou niesť vy.

Vhodná ročná doba a vhodné oblečenie

Na prvú turistiku s deťmi si určite nevyberajte zimu, ani leto. Ideálna je pekná jeseň, alebo jar, kedy je počasie na šliapanie do kopca omnoho príjemnejšie. Myslite aj na to, aby vaše deti neboli príliš naobliekané. Kvalitná TERMO bielizeň, bavlnené tričko, teplejšie nohavice a vrchná vetrovka úplne stačia. Do ruksaku si pre nich vždy zbaľte aj náhradné oblečenie v prípade, že by sa spotili, zmenilo sa počasie, alebo by im bola zima. Alfou a omegou by mala byť správna obuv. V tomto smere nešetrite a zainvestujte do kvalitnej, detskej, turistickej obuvi.

kamarádky

Trasa a cieľ

To, že sa s malými deťmi nemôžete vybrať na extrémne náročnú túru, je vám pravdepodobne jasné. Dôležitá však nie je iba dĺžka, ale taktiež terén. Rebríky, alebo skoby v skalách nie sú najlepšou voľbou. Rovnako tak sa vyhnite aj prílišnému stúpaniu do kopca. Vyberte si trasu, ktorá je naozaj jednoduchá. Dôležité je aj to, aby ste došli do cieľa, kde sa môžete v pokoji najesť, prezliecť deti a skočiť na záchod. Ešte zaujímavejším koncom turistiky, bude určite miesto, kde sa nachádzajú nejaké tie atrakcie. Napríklad trampolíny, alebo preliezačky.