Menu

Trávite na mobile príliš veľa času? Nové funkcie od spoločnosti Google vás toho zbavia

Sú maličké, ale dostatočne šikovné, aby sme s nimi dokázali robiť čokoľvek. Toto pohodlie má však aj nevýhodu, je stále ťažšie a ťažšie sa od nich odtrhnúť. Spoločnosť Google sa snaží pomôcť vyriešiť tento problém zavedením tzv. funkcie digitálneho blahobytu, ktorú ponúka v najnovšej verzii svojho mobilného operačného systému Android P. Táto funkcia nielen pomôže používateľom získať krištáľovo čistý pohľad na ich zvyky v oblasti smartfónov, ale zároveň pomôže poskytnúť spôsoby, ako minimalizovať ich používanie.

mobil)

Ako sa snažia nové funkcie spoločnosti Google zabrániť tomu, aby ľudia boli závislí od svojich smartfónov?Spočíva to vo funkcii Dashboard. Ide o aplikáciu, ktorej funkcie vám umožňujú zistiť, ako často sa pozeráte na telefón. Dashboard vám poskytne hĺbkový pohľad na zvyky vášho smartfónu, vrátane počtu okamihov, kedy ho odblokujete a presného času stráveného na telefóne.

Skutočne užitočná vec na Dashboard je to, že nielen ukazuje vaše zvyky,ale súčasne má nástroje, ktoré vám pomôžu tieto zvyky zmeniť. Spoločnosť uviedla, že môžete použiť nástroj Dashboard na nastavenie časových prídelov pre jednotlivé aplikácie, takže ak ste napríklad strávili príliš veľa času na Instagrame alebo Facebooku, môžete v týchto aplikáciách obmedziť čas ich používania. (Treba však poznamenať, že existujú aj aplikácie tretích strán, ktoré poskytujú podobné funkcie, ako napríklad Freedom pre používateľov iOS.)

Ďalšou z funkcií je tzv.Shush funkcia, ktorá umlčí nielen obvyklé hovory a správy, ale aj akékoľvek oznámenia, ktoré sa objavia na obrazovke. Ak otočíte svoj telefón s Androidom lícom nadol, automaticky sa zapne režim Shush. Funkcia umožňuje vytvoriť výnimky pomocou kontaktov označených hviezdičkou, takže sa nebojte, neobmedzí vás to v prijímaní dôležitých hovorov/správ).

telefony

A nakoniec, ak ste jedným z tých, ktorí na telefóne trávia hodiny každú noc, funkcia Wind Down spustí podľa zadaných časových parametrov režim Shush a vyfarbí obrazovku displeja na čiernobielo.