Menu

Tipy, ako nájsť tie najlepšie filmy

Chceli by ste si rozšíriť zbierku svojich obľúbených filmov, respektíve nájsť ďalšie, ktoré by vám „padli do nôty?“ Filmov nie je nikdy dosť a divák žiada čoraz viac. Ale otáznym zostáva či sa nám film bude páčiť. Z tak širokého výberu je niekedy ťažké nájsť ten, o akom by sme si povedali, že patrí k najlepším, ktoré sme kedy videli, teda k našim najobľúbenejším. Pravdepodobne budeme musieť preplávať cez more tých, ktoré sa nám budú zdať slabšie, možno až podpriemerné. Dnešná doba internetu a aplikácií nám však v tomto smere predstavuje jednoduchú a zábavnú cestu, ako vybrať len to najlepšie– film, ktorý by sa hodil práve k vášmu vkusu, pričom inšpirovať sa poprípade môžete aj názormi ostatných.

star wars

Dnes existuje viacero internetových služieb, ktoré nám s výberom pomôžu a to výraznou mierou. Trailery, recenzie, herecké obsadenie, réžia, názory, diskusie, fotogaléria- weby vám poskytnú každý podrobný detail. Týmto článkom vám tak chcem odporučiť niektoré z tých najlepších stránok, pokiaľ hľadáte prehľadné informácie či databázu všetkých filmov.

ČSFD /.cz/
Obrovská datábaza celosvetových filmov určená predovšetkým pre česko-slovenských užívateľov. Na tejto stránke nájdete každý film a všetky potrebné informácie spolu so zaujímavými detailmi ako aj jednotlivými názormi divákov. Na úvodnej stránke vás čakajú najnovšie trailery ako aj horúce tipy. Takisto novniky a zaujímavé články o viacerých filmoch, a priamy prístup k DVD predajniam. Program v kinách? Samozrejme, ten máte pred očami takisto. Rovnako ako aj najnavštevovanejšie trailery. V hornom paneli si môžete vybrať možnosť filmotéky a prehľadávať v podstate všetky filmy na základe kategórie či roku vydania. Filmy môžete vyhľadávať i na základe zvolenia konkrétneho herca či režiséra.

mimoni

Kinobox /.cz/
Je vo svojej charakteristike a prevedení vo väčšine bodoch podobný webu ČSFD, líši sa hlavne odlišným vizuálnym spracovaním. Rovnako ide o veľmi bohatú databázu s konkrétnymi informáciami, ale aj s možnosťou prezerať rebríčky TOP filmov a to podľa roku vydania, žánru či pôvodu. Stránka je veľmi prehľadná a vizuálne príťažlivá. Pri každom filme sa vám zobrazí skóre kritikov, na druhej strane skóre, ktoré filmu udelili užívatelia.