Menu

Ovládače na diaľku pre LED svetlá

Poznáte to, keď ležíte so svojou drahou polovičkou večer v posteli, avšak vypínač je príliš ďaleko a vy sa dohadujete, kto z vás sa postaví a pôjde ho vypnúť? Nie každý z nás má totižto tú možnosť mať svetlo hneď pri posteli pri nočnom stolíku. Večné dohadovanie o tom, na kom je dnes rada, aby zhasol sa dá však vyriešiť veľmi jednoducho. Moderné LED svetlá, ktoré ak doma ešte nemáte, mali by ste to rozhodne zmeniť, sa dajú ovládať aj na diaľku. Potrebný je k tomu iba diaľkový ovládač, vďaka ktorému môžete svetlo vypnúť či naopak opätovne rozsvietiť i z pohodlia vašej postele, takže sa nemusíte ani len postaviť.

diaľkový ovládač

Toto je možné dokonca vykonať aj z inej miestnosti, ale závisí to samozrejme i od konkrétneho typu diaľkového ovládača a jeho dosahu. Rovnako je možné niektoré druhy LED osvetlenia ovládať aj za pomoci pripojenia k internetu. Jediné čo k tomu budete potrebovať je WIFI alebo prístup k mobilnému internetu a mobilné zariadenie či tablet, kde si stiahnete ovládaciu aplikáciu.

diaľkové ovládanie

Vďaka ovládaču a ovládaniu na diaľku môžete takýmto spôsobom ovládať nie len klasické biele osvetlenie, ktoré slúži ako hlavné svetlo, ale taktiež i iné, skôr dekoračné svetlá. Zaujímavou dekoráciou sú napríklad LED pásy, ktoré sa dajú zakúpiť rovnako v obyčajnej bielej farbe, prípadne DUAL-WHITE svetlá, ktoré ponúkajú navolenie rôznych teplotných odtieňov bielej, ale aj farebné RGB varianty. Diaľkové ovládače pre LED pásy RGB LEDprodukt sú samozrejmosťou, ktorú je možné tiež k tomuto typu dekoračných svetiel zakúpiť. RGB technológia pásom následne umožňuje, že namiešavaním primárnych farieb červenej, zelenej a modrej si viete vďaka ovládaču vybrať práve takú farbu, ktorú v danom momente chcete. Diaľkové ovládanie častokrát slúži i pre niekoľko okruhov svetiel naraz, čo predstavuje skvelé riešenie, ktorým môžete prepínať svetelné režimy jedným ovládačom na všetkých LED pásoch, ktoré máte doma.