Menu

Nízke libido u žien alebo stratená vášeň

U žien, ale rovnako tak aj u mužov môže nastať problém týkajúci sa zníženej chuti na sex. V tomto článku sa zameriame primárne na nízke zenske libido a respektíve na situáciu, keď sa vytráca prirodzene zdravá chuť k intímnemu styku. Príčiny takéhoto vzniknutého stavu môžu byť rôzne a ide o situáciu, ktorá nenastane len tak zo dňa na deň. Ide o výsledok niektorého alebo dokonca niekoľkých škodlivých faktorov. V stručnosti môže byť faktorom:

  • Pravidelný stres alebo ťažší emociálny zážitok, nezdravý životný štýl, pribúdajúci vek, ale aj vážnejšie chronické ochorenie, odstránenie vaječníkov, či pravidelné užívanie silnejších liekov (najmä antidepresív).

žena, oko

Z tejto charakteristiky tak vyplýva, že niektoré faktory dokáže žena vo svojom živote regulovať sama, no tie vážnejšie si môžu žiadať zásah odborníka, respektíve odborného lekára. Hlavne ak sú organického pôvodu alebo ak ide o liečbu psychických problémov.

Zmena životosprávy, životného štýlu a snaha vyhýbať sa zbytočným stresom je naopak cesta, ktorú je vhodné nasledovať a mal by ju zvládnuť každý z nás. Pozitívnym riešením v súčasnosti vedia byť aj prírodné prípravky na posilnenie libida pre ženy, ktoré sa neviažu na lekársky predpis a sú dostupné takisto online.

atraktívna žena

Znížená chuť na sex u žien sa častokrát označuje tiež ako frigidita. Ak je takéto oslabenie ženského libida silnejšie, je to takmer to isté, ako keď sa u mužov diagnostikuje tzv sexuálna dysfunkcia.

https://youtu.be/qznzwEeDH6E

Tým, že žena v tomto stave nielenže nemá chuť k styku ale takisto ho nedokáže dostatočne precítiť, je tento stav vlastne totožný, ako keď muž nevie dosiahnuť erekciu. V oboch prípadoch je sexuálny život partnerov narušený z jednej alebo naopak druhej strany.

  • Na vine však niekedy vedia byť partnerské nezhody prípadne fakt, že si pár nerozumie v otázke intímneho života. Niekedy preto dokáže byť riešením skúsiť v sexe niečo nové a ideálne to, čo by pôsobilo atraktívne na oboch zúčastnených.