Menu

Keď zarábať musíte, tak zarábate ľahšie

Podľa mňa, by sme zarábanie peňazí, mohli rozdeliť do dvoch kategórii. Tou prvou je prípad, kedy človek zarába, pretože musí. Tou druhou je to, že človek zarába, no peniaze nepotrebuje bytostne. K týmto riadkom ma priviedla moja úvaha nad tým, či sa človeku zarábajú peniaze ľahšie vtedy, keď má na krku pomyslený nôž alebo vtedy, keď má nejakú rezervu a nie je až pod takým tlakom.
hodiny a peniaze na váhe.jpg
Rozmýšľal som naozaj dlho. Najprv som mal pocit, že sa zarába jednoznačne ľahšie, ak nemusíte riešiť to, či si budete mať za čo kúpiť jedlo. Po chvíľke som ale prišiel na jednu vec, a to, že to tak nemusí byť. Hodnotím to podľa seba. Zažil som situácie, kedy som mal naozaj málo financií a i také, kedy to nebolo až tak zlé. Uvedomil som si, že v momente, kedy bolo peňazí dosť, som sa k práci nevedel až tak donútiť. Robím sám na seba, teda podnikám, a to dokonca z domu, takže nehovorím o prípade, kedy chodíte do klasického zamestnania. V tom asi po výplate neprestanete chodiť do práce, že?

Spomínam si na mnohé prípady, kedy som zákazku potreboval dokončiť naozaj rýchlo, pretože som potreboval zaplatiť účty. Vtedy som nemal problém nespať a nejesť a naozaj makať naplno. Neraz som takmer bez prestávky robil aj štyri dni za sebou. Potom prišli situácie, kedy som dostal zákazku, no moja finančná situácia nebola až tak krízová. Dával som si dostatok času, nikam sa neponáhľal a navyše som neraz aj nedodržal termín. Lenivosť je proste mor!peniaze vo vrecku.jpg

Na druhej strane musím povedať, že moja partnerka, ktorá zarába podobným spôsobom ako ja, nepozná slovo lenivosť. Tá pracuje vždy presne tak, ako sa patrí. Je úplne jedno, či má na účte dve tisícky alebo dve eurá. Tento prístup jej úprimne závidím, pretože sa s prácou nemusí až tak trápiť. Pýtate sa, na čo som vlastne toto celé písal? Možno aj vy niekedy nechápete, prečo sa neviete dokopať k práci. Možno taktiež uvažujete nad podobnými vecami. Som presvedčený, že ak človek natrafí na názor niekoho druhého, ktorý mu potvrdí ten jeho, môže mu to veľmi pomôcť.