Menu

Ako poraziť zlodejov áut? 5 osvedčených tipov, ako predísť krádeži auta

Nižšie uvedené triky môžu zastaviť zlodeja vášho auta a odradiť ho od pokusu ukradnúť vám Vaše auto. Je dôležité dodržiavať všetky dané kroky, ak chcete predísť odcudzeniu vášho vozidla, pretože môžete prísť aj o svoje cennosti, ktoré v ňom uchovávate.

zámek
 
Nezáleží na tom, aké vozidlo vlastníte – bežní zlodeji si vezmú akékoľvek vozidlo, ktoré ľahko ukradne, bez ohľadu na model auta. Profesionálny zlodej sa bude zameriavať na nové autá a často ide o vysokovýkonné automobily, ako sú BMW, Jaguar, Mercedes a Range Rover.

Niektoré autá sú odcudzené podľa určitých pracovných miest – pretekári uprednostňujú silnejšie vozidlá s ťažnými tyčami alebo nárazníkmi. Vyberajú si tmavé vozidlá, ktoré pôsobia nenápadne. Biele dodávky sú tiež užitočné kvôli presunu ukradnutého tovaru, pretože sa zdajú byť anonymné.

Akékoľvek zariadenie proti krádeži odradí zlodeja – je vždy dobré mať nejaké bezpečnostné opatrenie, pretože zlodej nechce tráviť čas jeho odstraňovaním. Namiesto toho sa jednoducho presunú na ďalšie auto. Zločinci sa vyhýbajú vozidlám s viditeľnými zariadeniami a odstrašujúcimi prostriedkami, ako napríklad nálepka s názvom „toto auto má alarm“.

Skrytie všetkých cenností – najbežnejšie chyby, ktoré majitelia áut robia, že na sedačkách nechávajú telefóny, kabelky, peňaženky, peniaze a podobne. Neopatrní ľudia, čo zabúdajú na takéto veci, pritiahnu zlodejov. Stojí tiež za zmienku, že prenosné navigačné systémy nechávajú na čelnom skle kruhovú značku, takže zlodej si domyslí, že ju máte v aute.

parkoviště

Vždy skontrolovať uzamknutie auta – moderné autá je zložitejšie ukradnúť, ale problémom je, že zabudneme zamknúť alebo necháme otvorené okno, pretože sme v zhone. To je presne to, čo zlodej hľadá.
 
Aj keď krádež auta je príležitostný zločin, ale ak podvodník naozaj chce vaše auto, urobí všetko čo je potrebné, aby ho získal bez ohľadu na správne uzamknutie auta alebo rôzne autoalarmy. Ale, ako pri všetkom, čo je pre vás dôležité, tak aj pri aute je najdôležitejšou ochranou, ktorú môžete dať svojmu vozidlu je aktívny prístup k bezpečnosti, keď svoj automobil necháte bez dozoru.