Menu

Príslušenstvo pre kolesá Jeep

Automobilová značka Jeep je známa po celom svete, pričom jej prvotné začiatky siahajú do roku 1941. Od tohto roku prešla spoločnosť dlhou cestou a získala mnoho úspechov najmä v oblasti výroby terénnych a armádnych vozidiel. Jeep sa považuje za úplne prvú značku áut, ktorá začala vyrábať štvordverové SUV vozidlá, ktoré boli prispôsobené aj pre náročný terén. Popularita takýchto terénnych vozidiel sa rozšírila najmä v období druhej svetovej vojny, kedy americká armáda nutne potrebovala odolné vozidlá, ktoré zvládnu aj mimoriadne náročné terénne podmienky.

model Jeep auta

Počas trvania vojny sa odolné modely prvých SUV vozidiel pre vojakov náramne hodili, a preto sa značka Jeep rozhodla v ich výrobe pokračovať i naďalej. Po ukončení vojenského konfliktu dokonca spoločnosť rozšírila svoje automobilové portfólio o ponuku niekoľkých ďalších modelov SUV terénnych vozidiel. Úspech týchto modelov áut bol natoľko veľký, že sa značka vďaka nim rozšírila začiatkom 60. rokov až do 150 krajín po celom svete.

vojenský Jeep

Neskôr v rámci toho ako spoločnosť Jeep prechádzala meniacimi sa vlastníkmi, sa postupne výroba vozidiel rozdelila na dve skupiny. Išlo o špeciálne automobily pre armádu a vojenské účely a potom druhú skupinu vozidiel tvorili modely pre bežných zákazníkov a všeobecné civilné alebo rekreačné využitie. V súčasnosti značka Jeep pôsobí na automobilovom trhu už vyše 80 rokov a jej popularita a obľúbenosť neklesá. Spoločnosť sa stále primárne zameriava na predaj rozličných modelov automobilov, či už pre rodiny s deťmi, použitie v meste alebo náročnejšie terénne podmienky. Vrátane známych a naozaj kvalitných a odolných SUV modelov vozidiel je však firma zároveň i populárnym výrobcom iného automobilového príslušenstva. Medzi toto príslušenstvo patria napríklad disky Jeep Najdisky, ktoré sú nie len, že prvotriednej kvality, ale taktiež sú aj trvácne a majú zaujímavý dizajn a štýlové prevedenie.