Menu

Moderné a štýlové LED žiarovky.

Dnes by sme už ťažko hľadali človeka, ktorý by nepoznal LED žiarovky a ich výhody. Je to určite spôsobené aj tým, že klasické žiarovky sú rôznymi nariadeniami Európskej únie sťahované z trhu a nahrádzané práve žiarovkami LED. No len málokto vie, čo tento výraz LED znamená. LED je skratkou anglického výrazu Light Emitting Diode, čo voľne preložené znamená: dióda, ktorá vyžaruje svetlo. Dióda je elektronická súčiastka, ktorá vyžaruje špeciálne svetlo, ak cez ňu prechádza elektrický prúd. A tu sa dostávame k najväčšej výhode tejto technológie, ktorá ovládla svet a dnes si už bez nej nevieme predstaviť život. Elektrický prúd prechádzajúci svetelnými diódami sa mení takmer výlučne na svetlo a produkované teplo tvorí iba malú časť premenenej elektrickej energie. V porovnaní s klasickými žiarovkami, ktoré až 80% elektrickej energie menili na teplo je to obrovský posun v efektivite vyžitia energie.

led svetlo

No pesimisti namietajú, že táto výhoda je zanedbateľná, pretože zriaďovacie náklady na LED žiarovky sú veľmi vysoké. No nie je to pravda. Ceny LED žiaroviek sa v posledných rokoch výrazne znížili aj u tých najkvalitnejších LED produktov. No rozhodujúca a smerodajná je v tomto prípade životnosť LED žiaroviek. Ak sme v minulosti niekedy menili klasické žiarovky častejšie ako ponožky, tak životnosť LED žiaroviek je 30 až 60 tisíc hodín. Takže životnosť týchto žiaroviek je cca 20 rokov, čo znie naozaj neuveriteľne.

led pásik

No dosahovaná úspora elektrickej energie a dlhá životnosť LED žiaroviek nie sú jedinými výhodami, ktoré technológia LED ponúka. Okamžitý štart a maximálny výkon ihneď po zapnutí, ekologické hľadisko, nízka teplota, bezpečnosť prevádzky a spoľahlivosť už berieme dnes ako samozrejmosť. A všetky uvedené výhody prispievajú k vysokej variabilite a kompaktnosti, takže LED technológia môže byť aplikovaná do najrôznejších aplikácií osvetlenia. Ak chcete spoznať široký sortiment LED technológie v tej najvyššej špičkovej kvalite, LED ziarovky LEDprodukt sú tým správnym miestom na nákup.