Menu

Známe slovenské seriály čaká zmena vysielaceho času na základe ich sledovanosti

.

Na základe pravidelnej analýzy sledovanosti sa populárne slovenské TV stanice rozhodli spraviť určitú zmenu vo vysielacom čase. Aktuálne najsledovanejšie seriály sa tak budú vysielať v čase, kedy je doma pred TV najviac divákov a naopak seriály, ktoré na sledovanosti rapídne klesajú, im budú musieť uvoľniť miesto tým, že sa presunú na iný termín.

ovladač

  • Konkrétnejšie vravíme o čerstvých výsledkoch, ktorých analýza sa vykonala tento mesiac, čiže v septembri a týka sa dvoch staníc- TV JOJ a TV Markíza.

Karty sledovanosti výraznou mierou zamiešal nový seriál Sestričky, relatívne nemenná popularita Oteckov, priestor sa musel vymedziť i na vysielanie reprízových častí Hoď svišťom, výrazným faktorom je i nízka sledovanosť kuchárskej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja a sklamanie z premiérových častí seriálu Ministri.

Zmena programu
Zmena sa orientuje na podvečerný a večerný vysielací čas. Relatívne populárni Oteckovia na Markíze pútajú pozornosť viacerých divákov a na základe toho sa jojkárska kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja presunie na skorší termín a to presne na 16:00. Šou o varení totiž momentálne dosahuje podpriemernú sledovanosť- 9 %. Do pôvodného vysielacieho času na TV JOJ tak bude vsunutá repríza Hoď svišťom. Seriál Naši si už nebude držať svoje privilégium, ale obmedzí sa len na reprízy vysielané v piatok podvečer, no vo dvoch epizódach za sebou. Je to spôsobené novým hitom Sestričky s vysokou sledovanosťou.

.

tv

Štvrtú sériu Našich tak sledovalo len 15 %.Divák však môže očakávať nové časti už o niekoľko mesiacov. Pôvodný vysielací čas Našich nahradí inovovaná šou Nikto nie je dokonalý, ktorej obnova spočíva predovšetkým v zmene hlavnej moderátorskej dvojice. A čo čerství Ministri? Premiérová, prvá časť mala celkom vysokú sledovanosť, ale tá bola spôsobená skôr pútavými ukážkami a našou zvedavosťou. Výsledok v podobe prvej časti však ľudí moc neoslovil, druhá časť tak mala už o polovicu menej divákov, na základe čoho budú nové časti Ministrov vysielané už iba vo štvrtok a v utorok zbadáte len ich reprízu.

Známe slovenské seriály čaká zmena vysielaceho času na základe ich sledovanosti
3.8 (75%)8
.