Menu

Známe slovenské seriály čaká zmena vysielaceho času na základe ich sledovanosti

Na základe pravidelnej analýzy sledovanosti sa populárne slovenské TV stanice rozhodli spraviť určitú zmenu vo vysielacom čase. Aktuálne najsledovanejšie seriály sa tak budú vysielať v čase, kedy je doma pred TV najviac divákov a naopak seriály, ktoré na sledovanosti rapídne klesajú, im budú musieť uvoľniť miesto tým, že sa presunú na iný termín.

ovladač

  • Konkrétnejšie vravíme o čerstvých výsledkoch, ktorých analýza sa vykonala tento mesiac, čiže v septembri a týka sa dvoch staníc- TV JOJ a TV Markíza.

Karty sledovanosti výraznou mierou zamiešal nový seriál Sestričky, relatívne nemenná popularita Oteckov, priestor sa musel vymedziť i na vysielanie reprízových častí Hoď svišťom, výrazným faktorom je i nízka sledovanosť kuchárskej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja a sklamanie z premiérových častí seriálu Ministri.

Zmena programu
Zmena sa orientuje na podvečerný a večerný vysielací čas. Relatívne populárni Oteckovia na Markíze pútajú pozornosť viacerých divákov a na základe toho sa jojkárska kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja presunie na skorší termín a to presne na 16:00. Šou o varení totiž momentálne dosahuje podpriemernú sledovanosť- 9 %. Do pôvodného vysielacieho času na TV JOJ tak bude vsunutá repríza Hoď svišťom. Seriál Naši si už nebude držať svoje privilégium, ale obmedzí sa len na reprízy vysielané v piatok podvečer, no vo dvoch epizódach za sebou. Je to spôsobené novým hitom Sestričky s vysokou sledovanosťou.

tv

Štvrtú sériu Našich tak sledovalo len 15 %.Divák však môže očakávať nové časti už o niekoľko mesiacov. Pôvodný vysielací čas Našich nahradí inovovaná šou Nikto nie je dokonalý, ktorej obnova spočíva predovšetkým v zmene hlavnej moderátorskej dvojice. A čo čerství Ministri? Premiérová, prvá časť mala celkom vysokú sledovanosť, ale tá bola spôsobená skôr pútavými ukážkami a našou zvedavosťou. Výsledok v podobe prvej časti však ľudí moc neoslovil, druhá časť tak mala už o polovicu menej divákov, na základe čoho budú nové časti Ministrov vysielané už iba vo štvrtok a v utorok zbadáte len ich reprízu.