Menu

Viete vymyslieť veci inak?

Niektorí ľudia chcú, aby bol ich život krajší, lepší a oveľa, ale naozaj oveľa kvalitnejší. Pretože nech sa deje čokoľvek, mali by ste urobiť veci, na ktorých vám proste záleží. Niekedy je smiešne pozrieť sa na to, ako veci fungujú napriek tomu, že ľudia nevedia, ako na to majú reagovať a ako s tým majú naozaj perfektne zaobchádzať. Je jasné, že nie vždy veci vyjdú podľa plánov a aby sme boli úprimný, tak veci takmer nikdy nevychádzajú podľa plánov, ale presne to je dobre. Pretože keby to tak bolo, ako by to vyzeralo? Nikdy by sa neudialo nič spontánne? A to je predsa nuda, no uznajte sami, že to tak jednoznačne je.

 tři polštářky

Nuda je zabijak súčasnosti a práve preto s tým musíme niečo robiť. Musíme si vedieť vytvoriť priestor, ktorý je pre nás ten najlepší a vytvoríme si ho jedine tak, že začneme premýšľať. Začneme robiť veci podľa toho, ako na nich záleží a vtedy možno prídeme na to, že všetko, čo sme doteraz robili, malo význam len do určitej miery. A že by možno bolo fajn, keby sme mohli urobiť rázny a dôležitý krok. Takže, musíme sa postaviť za to, aby boli veci iné a originálne. A to dosiahneme jedine tak, že si začneme vyrábať vlastný nábytok veľmi jednoduchým spôsobom. Vyriešia to látky na čalúnenie. Tie sú niečím, čo je pre nás skutočne dôležité a podstatné.

 tři židle

Aj keď existujú veci, ktoré nás z nejakých dôvodov obmedzujú, vždy si musíme byť na istom, že to, čoho sa držíme, má svoj význam a záleží na tom, čo si vyberieme. Áno, je jasné, že nakoniec je oveľa jednoduchšie to, čo vidíme okolo seba. Ale keď sa na to pozriete reálne, čo všetko ste schopný a ochotný pre to urobiť? Viete sa vzdať niekoľkých vecí? Alebo v tom nevidíte nič zaujímavé a nič závažné? Je to len na vás, tak na to myslite, kým sa dá. Teraz sa postavte v prvom rade za to, aby ste sa z vecí tešili. A ostatné veci prídu sami od seba a takým spôsobom, že tomu ani neuveríte.