Menu

Tretí najväčší jackpot v histórii USA má víťaza

Pre kohokoľvek, kto má ten cenný sklz papiera, je život trochu bláznivý. "Každý, kto si kúpi lístok, sníva o tom, že vyhrá obrovský jackpot, ale nikto si nemyslí, že vyhrá, alebo má plán, ak áno," povedal Jason Kurland, partner v advokátskej kancelárii Rivkin Radler v New Yorku.
„Keď dostanem úvodnú výzvu od víťaza, môžem počuť úzkosť v ich hlase,“ povedal Kurland, ktorý pomáha víťazom lotérií navigovať ich neočakávané. "Mnohí z nich mi ani nepovedali, že majú svoje skutočné meno."

výhra
 
Jackpot, pôvodne odhadovaný na 750 miliónov dolárov, vyšplhal vyššie kvôli silnému predaju vstupeniek. Šanca na výhru je 1 z približne 292 miliónov.
 
Víťaz samozrejme neskončí s inzerovanou sumou. Či sa rozhodnú vziať svoju korisť ako anuitu rozloženú do troch desaťročí alebo ako okamžitú zníženú paušálnu sumu, dane budú konzumovať veľkú časť svojich výhier.
 
Od loterijných úradníkov sa vyžaduje, aby zadržali 24 percent za federálne dane. Najvyššia hraničná sadzba dane vo výške 37 percent však znamená, že víťaz bude dlhovať oveľa viac v daňovom období. A Wisconsin tiež dostane kus.
 
Hotovostná možnosť pre tento jackpot – s ktorým sa stretáva väčšina víťazov – je 477 miliónov dolárov. Zrážka vo výške 24% zníži túto sumu o 114,5 milióna dolárov.
 
Za predpokladu, že víťaz nemal žiadne zníženie na svoj zdaniteľný príjem – t. J. Veľké charitatívne príspevky z ich výhry – ďalších 13 percent, čiže 62 miliónov USD, by boli spôsobené IRS. To by bolo 176,5 milióna dolárov, čo bude strýko Samovi.
 
Na vrchole federálnych daní sú štátne dane. Vo Wisconsine budú loterijní úradníci zadržiavať 7,65 percenta, čiže 36,5 milióna dolárov za štátne pokladnice.
 
Vzhľadom na veľkú veľkosť jackpotu experti hovoria, že je veľmi dôležité zostaviť tím skúsených odborníkov, ktorí pomôžu orientovať sa na neočakávané udalosti: advokáta, daňového poradcu a finančného poradcu.

lotto
 
„Je to veľká zodpovednosť, ktorá sa spája s takou veľkou sumou peňazí,“ povedal certifikovaný finančný plánovač Dan Routh, poradca pre bohatstvo v Exencial Wealth Advisors v Oklahoma City. „Bolo by dôležité, aby ste sa obklopili kvalitným tímom, ktorý pracuje vo vašom najlepšom záujme.“
 
Tiež by mal víťaz držať na svete zistiť, kto sú: Wisconsin neumožňuje víťazom zostať v anonymite.

Tretí najväčší jackpot v histórii USA má víťaza
4.2 (84%)5