Menu

Prilby na motorku alebo rôzne typy prevedení

Jazda na motorke prinesie ten správny zážitok najmä vtedy, ak bude bezpečná. Tým pádom musíme myslieť aj na hlavný bezpečnostný prvok, čiže prilbu. V tomto smere sú ale možnosti pomerne široké a ideálne je prispôsobiť výber konkrétnejším požiadavkám. Predovšetkým vybrať typ, ktorý by zodpovedal pravidelnej trase, motorke a štýlu jazdy, ktorý pravidelne praktizujeme. Vo viacerých prípadoch jeden výrobca, respektíve značka ponúka hneď niekoľko odlišných variantov. Otvorené, integrálne, vyklápacie,… K čoraz známejším značkám, no pritom s prístupnou cenou sa v tomto smere radí aj HJCMotorkárka sedí pri športovej motorke, park.jpg
. Tieto modely sú napríklad špecifické kvalitnou aerodynamikou (najmä novšie verzie) a takisto už zmienenou ponukou rôznych prevedení.
Pre každú jazdu je samozrejme najdôležitejšie, aby bola bezpečná. V súčasností však požadujeme aj istý komfort a moderné vlastnosti, v neposlednom rade atraktívny dizajn. Tieto vlastnosti je ale dôležité spojiť takisto s prevedením, ktoré by zodpovedalo našej pravidelnej jazde. V skratke teda poznáme tieto typy prílb:
Integrálna, ktorá sa radí k najčastejšie používaným z hľadiska športových ako aj rýchlejších cestných motoriek. Poskytuje maximálne zabezpečenie, nakoľko pokrýva celú hlavu, respektíve je uzavretá a okrem celej hlavy chráni aj tvár a bradu. Najmä v prípade športových „integrálok“ ide z hľadiska dizajnu o totožnú formu, akú vidíme u profesionálnych jazdcov.Jazda na motorke, rýchlosť.jpg
Vyklápacia sa radí k populárnym možnostiam vďaka tomu, že kombinuje kvalitnú bezpečnostnú stránku spolu s pohodlným nosením. V neposlednom rade je faktorom najmä šikovné ovládanie, ktoré predstavuje možnosť odklápacej prednej časti.
Otvorená alebo „jetka“ ponúka ľahkosť, jednoduchosť, pohodlie a spravidla nižšiu cenu. Plnohodnotne ju ale využijete iba v prípade, ak jazdíte na skútri alebo cruiseri, respektíve nižšou rýchlosťou a uprednostňujete skôr pohodovú jazdu, žiaden zhon či dlhé a rýchle trasy. Za zmienku ale stojí výber z atraktívnej ponuky dizajnov.