Menu

Prach a špina v škárach

Chcete mať opäť krásnu a žiarivo čistú kúpeľňu? Stačí využiť niektorý z nasledujúcich trikov. Výsledkom bude čisté obloženie vrátane škárovania a zaručene skvelý pocit. Najväčšou pliagou je zašpinená špárovačka obkladačiek, ktorá bola pôvodne biela. Pri nej pôsobia aj drahé zachovalé obkladačky ako staré a lacné a celý efekt z kúpeľne je horší ako zlý. Avšak i z toho sa dá ľahko vykľučkovať.

obklady
 

Ako vyčistiť špinavú škárovaciu hmotu?

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je použiť ľubovoľný bieliaci prostriedok. Nanesiete ho zubnou kefkou na všetky škáry a nechajte pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite, aby vám nikde nezostali nečistoty a nechajte vyschnúť.

Vosk dodá vodotesnosť a ochranu pred nečistotami

Aby nevznikol čoskoro rovnaký problém, škáry ošetrite jemnou vrstvou vosku zo sviečok. Zásadne použite biele sviečky a vosk nanášajte priamo na škárovaciu hmotu. Okrem toho, že vaše škáry budú teraz žiariť belosťou, voskom tiež  zabezpečiť vodotesnosť a dlhotrvajúcu ochranu pred nečistotami.

Alternatívne čistenie

Bielidlom na vyčistenie a dezinfekciu škár medzi dlaždicami a obkladačkami je tiež ocot so sódou bikarbónou. Na nanášanie používajte starú zubnú kefku. V prípade hlbšieho poškodenia niektorí domáci majstri odporúčajú škáry jemne prebrúsiť brúsnym papierom. Odhalíte tak čistú vrstvu škárovacej hmoty.
 
koupelna

Doveďte to do dokonalosti

Nech si zvolíte akýkoľvek spôsob, voskovanie na záver je veľmi dobrou fintou. Isté je, že bielidlom, i voskom musíte prejsť všetky škáry ináč by bol efekt nedokonalý. Ubezpečte sa, aby bol použitý vosk v dostatočnom množstve a postup vždy raz za čas zopakujte. Tak vo vašej kúpeľni nevzniknú neželané škvrny. A vaša kúpeľňa bude žiariť ako keby bola nová!
Skúste tieto triky a posúďte sami či sú tieto alternatívne kroky lepšie, ako zbúranie celej kúpeľni.

5.0
02