Menu

Panička/pán, mám ťa rád!

Škoda, že naši psíkovia nevedia rozprávať. No vedia hovoriť. Našťastie, svoje emócie dokážu vyjadrovať rečou tela a celkovým správaním. Ako to teda je, má ma rád, nemá ma rád…? Dolu v článku nájdete šesť bodov, vďaka ktorým viete, či vás má váš pes rád. Neberte ich však ako dokonalú šablónu, každý psík je predsa len trochu iný.

dívka se psem.jpg

  • Keď vás vidí, vrtí chvostom

Psík má svoj chvost na všeličo. Nie len, že sa strnulým chvostom dokáže vyhrážať druhému, ale vie aj prejaviť radosť. Ak vás psík rád vidí, dobre že si ten chvost neodkrúti! Môže sa pritom dokonca vlniť celým telom alebo si cvrknúť.

  • Chodí za vami ako tieň

Je to neklamný znak toho, že je rád vo vašej spoločnosti a je mu s vami dobre. To by malo tešiť každého majiteľa. Výnimku tvoria od prírody nezávislé plemená, od nich veľké prejavy lásky nečakajte a skôr si všímajte maličkosti.

  • Olizuje vám tvár

Z tohto bodu asi veľmi nadšení nebudete, hlavne ak trpíte alergiou alebo len nemáte radi husté psie sliny. Psi s nami komunikujú svojou rečou a obliznutím tváre sa zdravia starí známi.

  • Skáče na vás

Naši štvornohí maznáčikovia sa vo veľa veciach podobajú deťom. Minimálne skáču od radosti rovnako, haha! I keď je toto správanie milé, hlavne pri väčších psoch sa môže stať nebezpečným. Naučte preto radšej svojho parťáka vítať vás v pokoji.labrador.jpg

  • Vycíti, že vám nie je dobre

Cítite sa pod psa, ste chorí či smutní a máte pri sebe svojho terapeuta? Gratulujeme! Dosiahli ste najvyššiu métu vzťahu medzi psom a majiteľom. Na takúto empatiu je treba značnú úroveň vzťahu. Len tak ďalej!

  • Smeje sa na vás

Výskumy ukázali, že psi sa naozaj dokážu usmievať! Ich mimické svaly sa zmrštia a tak odhalia predné zuby v žraločom úsmeve. Veľakrát je táto grimasa zamieňaná za agresiu, no na rozdiel od agresívneho prejavu psík skáče, vrtí chvostom a jednoducho na ňom vidíte, že sa teší.