Menu

Niečo pre Gamerov

Ak je hranie počítačových hier vašou vášňou, obyčajný notebook, alebo počítač vám určite nebude stačiť. Na tento účel existujú na trhu špeciálne kúsky, takzvané herné počítače. V nasledujúcom článku sa pozrieme bližšie na dielo spoločnosti Acer.

ruce
 
Acer Predator Helios 500
Tento herný notebook ocení každý milovník počítačových hier. Jeho používatelia si pochvaľujú priam neuveriteľný výkon. Štýlový dizajn, všetky možné funkcie a vybavenie hardvéru, patria k ďalším pozitívnym vlastnostiam tohto výrobku.
 
Podsvietenie klávesnice
Herný počítač, by okrem kvalitného výkonu, mal disponovať aj inými vlastnosťami. Jednou z nich je dokonalé podsvietenie klávesnice. Tento model používa farebné RGB podsvietenie tlačidiel. Drobným mínusom je to, že si nedokážete nastaviť jednotlivé farby svetla,  na jednotlivé klávesy. Farebne však môžete rozlíšiť každú zo štyroch častí klávesnice. To isté platí pre klávesové skratky, ktoré sú umiestnené na praktickom mieste, teda priamo nad klávesnicou.
 
Problém s prehrievaním? Vyriešené!
Pri hraní hier dostáva počítač poriadne zabrať, veľmi častým problémom, preto býva jeho prehrievanie. Ventilátor, ktorý nestíha počítač dostatočne ochladzovať spôsobí jeho celkové spomalenie, no v niektorých prípadoch i znemožnenie jeho používania. Tento model Acer, je však vybavený aplikáciou Predator Sense. Vďaka nej môžete ventilátor ovládať manuálne, ak sa vám teda počítač začne prehrievať, tento problém vyriešite veľmi jednoducho, rýchlo a elegantne. Túto funkciu nájdete pod označením CoolBoost.

klávesnice
 
Batéria
Tento model notebooku vám bez pripojenia nabíjačky vydrží v chode približne šesťdesiat minút. Reálny čas, však samozrejme závisí od toho, čo budete na počítači robiť. pri náročných operáciách sa totiž môže podstatne skrátiť. Ak na ňom budete naopak iba sledovať videá, alebo hrať nenáročné hry, jeho výdrž môže byť omnoho dlhšia. V tomto smere určite oceníte aj drobnú vychytávku. Ide o ikonku, ktorá sa nachádza priamo nad klávesnicou. Ak sa bude stav nabitia batérie približovať k nule, na tento fakt vás upozorní červeným blikaním. Tak predídete tomu, aby vás vypnutie počítača prekvapilo uprostred napínavého levelu.