Menu

Moderné hliníkové okná

Sú mimoriadne odolné a vysoko pevné – tým pádom vhodné najmä pre veľké zasklené plochy, zimné záhrady a francúzske okná.
Hliníkové profily
Vyrábajú sa pretláčaním hliníka cez matricu pri teplote 480 až 590 °C, čo umožňuje výrobu veľmi presných profilov s rozličnými tvarmi prierezov. Po ochladení sa režú na potrebnú dĺžku a ďalej sa tepelne spracúvajú, aby jednotlivé kusy dosiahli požadovanú pevnosť. Uplatnenie tak hliník nájde v okenných i fasádnych systémoch, dotvárajúcich momentálne vládnuci minimalistický štýl architektúry domov.

hliníková okna

Hliníkové profilové systémy– sú vhodné na výrobu otváracích, sklopných a posuvných dverí a okien ako aj ich všetkých kombinácií. Čoraz obľúbenejším sa stávajú najmä kvôli ich využitiu v skladacích systémoch.
Tepelnoizolačné vlastnosti hliníkových profilov
Ovplyvňované sú podobne ako u plastových a drevených okien, počtom komôr a stavebnou šírkou profilu. Hliníkové profily sa z tohto dôvodu vypĺňajú polyuretánovou penou alebo polyamidovými páskami, čo zároveň prispieva aj k zvýšeniu ich zvukovo- izolačných vlastností.
Ďalšou z radu výhod hliníkových okien je aj možnosť výberu v akejkoľvek farbe, prípadne prevedenia v eloxovej povrchovej úprave alebo v úprave imitácii dreva. Farby je dokonca možné kombinovať aj medzi interiérovou a exteriérovou stranou rámu.

okna

Pre tých, ktorým je hliník na pocit chladný, sa núkajú dve veľmi príjemné kombinácie materiálov. Najčastejšou kombináciou sú kombinácie zliatin hliníka s drevom. Pri výrobe takýchto okien sa spoja neprekonateľne výhodné estetické vlastnosti hliníka s vynikajúcimi materiálovými vlastnosťami dreva. Vnútorný profil je teda drevený, ukrytý v „ochrannom“ hliníkovom plášti.
Príjemná je aj kombinácia hliníka s plastom, a to buď ako profil z plastu a hliníkový plášť, alebo môže byť vnútorný profil z hliníka a plast bude potom pôsobiť ako jeho povrchová úprava. Výrazne tak ovplyvní tepelnotechnické vlastnosti.

Hliníkové okná a ich kombinácie sú, v porovnaní s inými druhmi okien, drahšie. Keď však zohľadníme fakt, že nevyžadujú takmer žiadnu údržbu, počiatočná investícia sa – s ohľadom na ich dlhú životnosť investícia sa oplatí do hliníkových okien.

3.0
01