Menu

Beh je zdraviu prospešný

Začiatky behania opisuje takmer každý človek ako veľmi náročné. Človek nevládze a myslí si, že nezabehne ani kúsok. Po čase však treba hľadať motivačné zlepšenia. Už sa nezadychčíte pri tom ako idete po schodoch alebo to, že sa vám dokonca zlepšila kvalita vašej pleti. Vládzete oveľa viac pri normálnych bežných prechádzkach. To sú tie malé úspechy, ktoré treba vidieť. A po čase verím tomu, že si každý človek dokáže zamilovať aj beh. Ten pocit, keď dobeháte je na nezaplatenie. Eufória a endorfíny z vás doslova sálajú a vy máte radosť, že ste to dali aj tento krát. A dokonca ste sa zlepšili nielen v čase, ale aj v rýchlosti.

race-695303_1920

Výbornou motiváciou na zlepšovanie kondičky vám môže byť záhorácky maratón https://www.segum.sk/29-zahoracky-maraton-nas-tento-rok-neobehol. tento maratón má dĺžku vyše štyridsať kilometrov, takže vám určite dá čo-to zabrať. No, netreba sa vzdávať už dopredu, ale radšej sa poriadne pripravte na boj. A už pri tréningoch si dajte poriadne do tela – ako sa hovorí – ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Ak si aj napriek tomu netrúfate na celú trasu, nevadí, dá sa zvoliť aj polovičná – čo je dvadsať jeden kilometrov. Aj to je už úctyhodná diaľka, keby ste sa rozhodli ju absolvovať. Celkovo každý maratón, ktorý môžete absolvovať sa môže stať vaším ťahadlom k lepšiemu fyzickému zdraviu a k lepšej kondícii. Sú to také míľniky, ktoré pomáhajú, keď už sa stratia tie klasické zlepšenia ako je vládanie pri domácich prácach a podobne.

runner-1814460_1920

Aby sa vám po maratóne dobre spalo, tak sa viete priamo na tomto podujatí informovať čo-to o kvalitných matracoch. Radi vám poradia, či si máte vybrať pre váš spánok tvrdý, či mäkký matrac. Samozrejme, aj podľa vašich vlastných osobných preferencií sa spoločne môžete vybrať krok za krokom k vášmu dobrému spánku. Odídete naplnený eufóriou z dobrého výkonu a navyše budete mať aj jasno v tom, na akom matraci je pre vás najvýhodnejšie spávať.