Menu

Ako si vybrať správny matrac?

Nasledujúci článok vám ponúka návod, podľa ktorého si krok po kroku vyberiete matrac vašich snov, ktorý vám zabezpečí kvalitný spánok.

matrace

Tvrdosť matracaje jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý vplýva na kúpu nového matraca. Jeho výber,  podľa tohto kritéria, ovplyvňuje váha človeka, ktorý na ňom bude spať. V súčasnej dobe vám trh ponúka širokú škálu tvrdosti. Vo všeobecnosti platí, že ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace. Toto pravidlo platí aj opačným smerom. Ľudia s nižšou hmotnosťou môžu pokojne siahnuť aj po mäkších matracoch. Extrémne mäkké matrace sa odporúčajú len ako krátkodobé, prípadne jednorázové riešenie, napríklad na chatách, výletoch a podobne.

postel

Materiál matracaje ďalším kritériom, ktorý ovplyvní kvalitu vášho spánku. Rozhodnúť sa môžete medzi viskoelastickoou penou, studenou penou, biopenou, latexom, tempurom (ide o vysokoelastický materiál), taštičkovou pružinou. Veľmi obľúbené sú práve pružinové matrace.

Cena matracaje samozrejme dôležitá, no pri tejto kúpe, keďže ide o investíciu týkajúcu sa vášho zdravia, by v prvom rade mala rozhodovať kvalite, nie cena.

Váš zdravotný stav je dôležitý!Ak trpíte zdravotnými ťažkosťami, alergiami či inými bolesťami chrbta, krížov, pred kúpou matraca sa poraďte so svojím lekárom, fyzioterapeutom, ktorý vám poskytne detailné informácie a odporúčania, ktorý matrac je pre vás ten najvhodnejší.

Radšej raz vidieť, než stokrát počuť! V duchu tohto hesla by ste mali realizovať kúpu vášho vysneného matraca. Odporúčame navštíviť kamennú predajňu, kde máte možnosť si konkrétny matrac fyzicky vyskúšať, prípadne sa ešte poradiť s predajcom. Nákup cez internet v tomto prípade nie je práve najšťastnejšou voľbou, nikto predsa nekupuje rád mačku vo vreci.

spánek

Matrac je základom kvalitného spánku, ale jeho neoddeliteľnou súčasťou je aj kvalitný rošt. Dokonalá kombinácia týchto dvoch elementov vám zabezpečí zdravý spánok, aby ste už nikdy viac nemuseli vstávať ubolení a s bolesťami chrbta.